Tegoroczna edycja kulinarnej integracji w Policznej zbliża się wielkimi krokami… w tym roku nosi ona tytuł „DŁUGI STÓŁ – tradycja spotkań”.
Jak co roku spotkamy się w świetlicy wiejskiej w Policznej. Zapraszamy wszystkich już 4 sierpnia 2016 r.!
Zapraszamy mieszkańców Policznej, Grabowca i Wojnówki do nadsyłania przepisów oraz przygotowywania potraw na wspólne spotkanie przy Długim Stole. Najciekawsze przepisy opublikujemy!

„Długi Stół” jest otwarty dla wszystkich, dlatego do udziału w projekcie zapraszamy także te osoby i gminy, którym bliska jest kultura i codzienność Podlasia.
Zgłoszenia proszę nadsyłać na adres: biuro@a3teatr.pl.

Nawiązując do starego powiedzenia „przez żołądek do serca” skupiamy uwagę na wielokulturowości regionu widzianej przez pryzmat kulinariów typowych dla Podlasia. Uczestnicy, zgromadzeni wokół stołu, dzielą się specjałami kuchni podlaskiej, wymieniają się przepisami, opowieściami o obrzędach i lokalnych tradycjach. Przekazują wszystko to, co najlepsze w naszym regionie – i młodszym i starszym, gościom z regionu i dalszych części Polski.

Podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się też konkurs na najlepsze dania. Z tym że zmieniły się nieco 3 kategorie.

W tym roku będzie to:
– danie mięsne
– danie jarskie
– dania słodkie.

Zwycięzców w każdej kategorii nagrodzimy.

Projekt sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka”.

logo_wp_pole_ochronne1