Ruszyła rejestracja na debatę Europejskiego Tygodnia Młodzieży
9 maja 2017 roku Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, która pełni rolę Narodowej Agencji Programu Erasmus+, zaprasza na obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży.
Potencjał młodzieży w szczególny sposób docenia Unia Europejska, która co dwa lata inicjuje Europejski Tydzień Młodzieży. W tym roku europejskim hasłem przewodnim jest Twórz, działaj, włącz się. Polskie obchody ETM skupią się na tematyce zmian technologicznych. Postępujący rozwój społeczeństwa cyfrowego wymaga innych niż dotychczas narzędzi wspierających zaangażowanie, a jednocześnie nadal istotne są w nim wartości takie jak solidarność, zaangażowanie społeczne, wielokulturowość. Dodatkowo w związku z 30-leciem programu Erasmus towarzyszące spotkania będą okazją do popularyzacji programu, a także do wysłuchania pomysłów młodych ludzi dotyczących kształtowania przyszłych kierunków polityki młodzieżowej UE.
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza młodych do udziału w debacie Cyfryzacja otwiera przed nami granice wyobraźni – współczesne formy zaangażowania młodych w społeczeństwie obywatelskim. W debacie uczestniczyć będą: minister Anna Streżyńska, dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, socjolog i rektor Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji Marta Komorska, Grzegorz Kądzielawski Dyrektor Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów, autor bloga Halo Ziemia Konrad Kruczkowski oraz Adam Janczewski, przewodniczący Rady Dzieci i Młodzieży RP.
Wydarzenie odbędzie się 9 maja 2017 r. o godzinie 14:00 w sali wystawowej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Dobrej 56/66 w Warszawie.
Po oficjalnych obchodach o godz. 16:30 zapraszamy wszystkich uczestników debaty na koncert zespołu Lilly Hates Roses, który odbędzie się w ogrodzie BUW-u.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych konferencją uprzejmie prosimy o dokonanie rejestracji. Podczas wypełniania formularza on-line należy dokonać wyboru jednej sesji tematycznej.

ETM