Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka” zaprasza na warsztaty i spektakl „DLA MNIE BOMBA” Teatru Lalki i Ludzie, które odbędą się w ramach realizowanego projektu „LAS KULTURY – oferta artystyczna w Puszczy Białowieskiej”

Działania odbędą się
03.12.2015 w Zespole Szkół im. Ziemi Orlańskiej w Orli.
04.12.2015 w Bielskim Domu Kultury

Program:
godz. 10.00 – spektakl “Dla mnie bomba” Teatr Lalki i Ludzie /45 min./
po spektaklu spotkanie i rozmowa artystów z publicznością /15 min./
godz. 11.00-13.00 – warsztat dla wybranej grupy dzieci /ok. 20 os./
godz. 14.00 – 16.00 – warsztat dla instruktorów, nauczycieli /ok. 10-15 os./

Spektakl i warsztaty dla dzieci i młodzieży
spektakl: “DLA MNIE BOMBA!!!”
Widowisko teatralne inspirowane bajką napisaną przez Umberto Eco iilustracjami Eugenio Carmiego.

„Dla mnie bomba!!!” – to spektakl laboratorium. Główny aktor – naukowiec opowiada w nim swoją historię. Otóż … pewnego razu w jego pracowni pojawili się dziwni goście. Bardzo interesowali się doświadczeniami, które robił i zadawali wiele pytań. Jak się później okazało wiedzę, którą w ten sposób zdobyli, wykorzystali oni do stworzenia bomby. Kiedy naukowiec się o ty dowiedział postanowił podkraść się do magazynów i przerobić bomby…. Czy mu się udało? W spektaklu używamy wielu ciekawych technik teatralnych, a poważne tematy poruszamy z przymrużeniem oka, dystansem i humorem.

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Zemło
Scenografia: Ewa Agnieszka Zemło
Muzyka: Jan Wyszkowski

Warsztaty dla dzieci:
Warsztaty rozpoczniemy częścią teoretyczną. Poznamy w niej krótką historię teatru cieni, najczęściej spotykane jego odmiany oraz przybliżymy zagadnienia techniczne niezbędne do poruszania się w tej technice. Część praktyczną zaczniemy od badania natury cienia, Zajmiemy się cieniem człowieka. Będziemy go gonić, zniekształcać, nazywać, dopasowywać się do niego oraz z nim dialogować. Zastosujemy w praktyce efekty cieniowe: rośnięcie, zmniejszanie się, efekt coś za czymś. Następnie rozpoczniemy pracę nad krótkimi historiami, dzięki którym dzieci będą miały okazję wypróbować swoich sił w teatrze cieni.

Zajęcia poprowadzi: Krzysztof Zemło – reżyser i aktor, ukończył reżyserię na Akademii Teatralnej w Białymstoku. Założyciel Teatru Lalki i Ludzie.

Warsztaty dla nauczycieli:
Warsztaty praktyczne pozwolą pełniej czuwać nauczycielom nad stroną artystyczną ruchu teatralnego w szkołach, rozwijać zainteresowania i predyspozycje uczniów oraz profesjonalnie przygotowywać ich do przyszłych występów teatralnych i recytatorskich.

Zajęcia poprowadzi:
Dariusz Skibiński – Aktor i reżyser, pedagog, twórca wielu autorskich programów edukacyjnych i działań artystycznych realizowanych w Polsce oraz za granicą. Związany z Teatrem Cinema współtworzy i uczestniczy w najważniejszych produkcjach teatralnych. Założyciel Teatru A3.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka”
Partner: Zespół Szkół im. Ziemi Orlańskiej w Orli oraz Bielski Dom Kultury