„DEVIL’S FAIRGROUND” – THE TIGER LILIES /GB/

Teatralny koncert – do słuchania i oglądania, który oczaruje niezwykłym głosem, uwiedzie klimatem mrocznego humoru i kabaretu absurdu wymieszanego z prozą życia. Koncertu nie można przegapić,
a na pewno nie sposób zapomnieć – ani muzyki, ani wokalu, ani obrazów.

The Tiger Lillies, Ojcowie Brechtowskiego Kabaretu Punkowego, których muzyczne brzmienie wciąż jest unikalne i oryginalne. Niepokojące tematy zestawione z migotliwym, przewiewnym falsetem Martyna Jacquesa – wyróżniały ich od samego początku dzięki charakterystycznemu stylowi. Ich kariera rozpoczęła się w londyńskich i czeskich pubach, ewoluowała od Piccadilly Theatre, poprzez uliczne muzykowanie, aż do Opery w Sydney.

Martyn Jaques, założyciel zespołu, mieszkał jakiś czas nad domem publicznym w londyńskim Soho
i przez okno podglądał tętniący życiem półświatek tej dzielnicy. Przeniósł aurę tego półświatka w sferę sztuki, by jako The Tiger Lillies objeżdżać już cały świat, dając koncerty i uczestnicząc w różnych artystycznych i teatralnych projektach.

The Tiger Lillies świętują w tym roku swoje 30-lecie najnowszym albumem symfonicznym „Devil’s Fairground”. Narkomani, prostytutki i wszelkie formy występku nadal stanowią główne tematy piosenek, w których piękno miesza się z makabrą i groteską, jak w twórczości Poego, Lovecrafta i Edwarda Goreya.

„Devil’s Fairground” zabiera słuchaczy w podróż po post-sowieckiej Pradze, którą muzycy odkrywali zaraz po aksamitnej rewolucji jako miejsce pełne wyjątkowego hedonizmu

„…To był magiczny czas – mówi Jacques – Bary w Pradze były pełne. Była rozpusta, przyjęcia, alkohol i narkotyki – ale żadnych turystów. Ta płyta jest pełna ludzi, których wtedy znałem. Wiele z nich już nie żyje. Nie chcę pisać o szczęśliwych chłopcach i dziewczynach. Piszę o obskurnym życiu na ulicy. Pochodzę z ulicy…”

  • HAJNÓWKA CENTRALNA – niedziela, 14 września, 19.00