Muzikanty – autorski projekt teatralno-muzyczny, łączący w spektaklach muzykę na żywo, nowe technologie (live looping, projekcje, elementy mappingu scenicznego) i improwizowane uczestnictwo widzów. Funkcjonując z powodzeniem w nurcie teatru ulicznego, równolegle występuje jako formacja muzyczna. W sposób raczej zabawny.

Innymi słowy…

Muzikantyperformer (aktor, scenarzysta, reżyser) i muzyk (kompozytor, aranżer, skrzypek multiinstrumentalista), współpracujący ze sobą od ponad piętnastu lat w najróżniejszych przedsięwzięciach scenicznych i wizualno-muzycznych (m. in. kolaborując z polskimi teatrami offowymi i instytucjonalnymi). Od 2013 w ramach odrębnego projektu scenicznego, mają we wspólnym dorobku sześć premier utrzymanych w konwencji teatru ulicznego, kilka widowisk site-specific oraz Grand Prix na festiwalu… piosenki kabaretowej.

MUZIKANTY – „Objazdowe Nieme Kino – Bajki” / PL

  • Dubicze Cerkiewne, 04.08 (piątek), godz. 19:00
  • Orla, 05.08 (sobota), godz. 18:00
  • Hajnówka, 06.08 (niedziela), godz. 18:00
  • Kleszczele, 12.08 (sobota), godz. 18:00
  • Białowieża, 13.08 (niedziela), godz. 19:00

Przyczepa kinematograficzna, rodem z zaklętego lunaparku, z obsługą do złudzenia przypominającą tę, która uprowadziła Pinokia. Porywają jednak dzieci nie po to, by zmienić je w osiołki – ale, by wciągnąć w magiczny świat bajkowych dźwięków. Jak przystało na nieme kino – prezentowane obrazy nie mają dźwięku.

Szalona fuzja bajek – znanych i nieznanych, do których trio Muzikantów gra muzykę na żywo w fuzji spektaklu i umuzykalniającej podróży dla dzieci. Podróży, w której widownia musi pomóc bohaterom z ekranu grając, śpiewając i aktywnie uczestnicząc w tworzeniu bajkowej onomatopei.

Na żywo, z wykorzystaniem technik live loopingu, zaangażowanej publiczności i zupełnie niespodziewanych zwrotów akcji.