The Konk Brothers to dwie postaci stworzone przez włosko-norweski duet Paolo Martini i Henninga Farnera. Postaci te powstały w 1994 r. w Porsgrunn – małym mieście na południu Norwegii. Od tamtej pory duet występował w czterech klasycznych wersjach ponad 500 razy, w Norwegii, Szwecji, Danii, Francji, we Włoszech i Hong-Kongu.
Używają akrobacji i slapsticku takiego samego, jak we wczesnych amerykańskich filmach niemych.
Ostatnio skupili się bardziej na typowych cechach clownów. Spotkanie ze słynnym włoskim clownem Leris Colombaioni odegrało kluczową rolę w ich kierunku artystycznym.

STUDIUM ACTORIS – „Da Capo! Quasi koncert z The Konk Brothers”

Roman i Petrov Konk, zawsze bez grosza i w ciągłym poszukiwaniu łatwego zarobku. W tym odcinku jako wirtuozi skrzypiec prezentują program tak, by oszukać publiczność i nie ujawnić ich braku talentu.
Na początku pojawiają się na scenie jako tragarze bagażu z wymyślonej firmy „Abrakadabra Movers” (Przeprowadzki Abrakadabra). Noszą instrumenty, kufry bagażowe i różne inne rzeczy, ale nie bez problemów i z typową niezdarnością pary amatorów.
Gdy okazuje się, że niesiony przez nich bagaż może przynieść im pieniądze i dzięki temu zyskają szacunek, korzystają z okazji i przebierają się za rosyjskich muzyków. W taki sposób wyruszają w komiczną podróż ku nieznanemu…
Gdy ich głupkowate sposoby mieszają się z charakterystycznym humorem clownów, nie ma wątpliwości, dlaczego są oni stale w kłopotliwych/żenujących sytuacjach. Na szczęście wszystko dobrze się układa i na końcu za pomocą środków muzycznych udaje im się rozbawić publiczność.

45 min. – plener