Teatr Barnaby z Gdańska działa od 2013 roku. To jedna z niewielu scen marionetkowych w Polsce i w Europie. Dzięki mobilnej scenie marionetkowej gra przedstawienia w przeróżnych warunkach: od sal teatralnych po niekonwencjonalne plenery. Konstrukcja sceny jest wyposażona w oświetlenie i nagłośnienie, co sprawia że wymagania techniczne ograniczone są do minimum. Na samej scenie i wokół niej dzieje się naprawdę wiele. Spektakle oparte są w dużej mierze na interakcji z widzem i dają radość każdemu niezależnie od wieku. Przedstawienia odgrywane są lalkami, marionetkami zrobionymi ręcznie w drewnie lipowym. Same lalki ubrane są w prawdziwe kostiumy szyte na miarę.

Marcin Marzec – założyciel i twórca Teatru Barnaby. Absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu. Do 2015 r. grał w Teatrze Arlekin w Łodzi. Aktualnie współpracuje z Teatrem Miniatura i Teatrem Szekspirowskim w Gdańsku.

TEATR BARNABY – „Tymoteusz wśród ptaków” / PL

  • Stary Dwór, 28.07 (piątek), godz. 18:00
  • Narew, 29.07 (sobota), godz. 18:00
  • Bielsk Podlaski, 30.07 (niedziela), godz. 17:00
  • Dubicze Cerkiewne, 04.08 (piątek), godz. 17:00
  • Orla, 05.08 (sobota), godz. 16:00
  • Hajnówka, 06.08 (niedziela), godz. 17:00

Miś Tymoteusz z Rymcimcimowa jest jeszcze malutkim zwierzakiem, ale pomimo młodego wieku może pochwalić się mnóstwem przygód. Tym razem Tymek znajduje w lesie porzucone kukułcze jajo i postanawia je wysiedzieć. Tacie Tymoteusza bardzo się to nie podoba, ponieważ to nie zadanie dla misia. Tymoteusz nie daje za wygraną i stawia na swoim. Co dalej stanie się z jajeczkiem? Może wpadnie w ręce zgłodniałego lisa? A może się coś z niego wykluje? Żeby się o tym dowiedzieć, trzeba koniecznie zobaczyć przedstawienie!