Teatr Brama Goleniów działa w strukturach Goleniowskiego Domu Kultury. Ze swoją działalnością artystyczną jest obecny w Polsce od 1996 roku.Teatr działał początkowo jako koło teatralne, później teatr przy domu kultury, tworząc dziś znany w Polsce, niezależny teatr alternatywny. Założycielem Bramy jest Daniel Jacewicz, siedziba teatru znajduje się w Goleniowie, gdzie zrealizowanych zostało wiele spektakli i projektów artystycznych. Przez wiele lat funkcjonowania Bramy udało się stworzyć w Goleniowie tętniące życiem środowisko teatralne. Brama skupia dużą ilość niespokojnych i twórczych młodych ludzi, którzy swoją odmiennością nie mogą wpisać się do końca w ramy archetypów małego miasteczka. Lecz chociaż Goleniów jest miastem rodzinnym nie tylko samego Teatru ale także większości wchodzących w jej główny trzon aktorów, muzyków i przyjaciół, Brama większość czasu w roku spędzają na teatralnych podróżach po Polsce i po całym świecie.

TEATR BRAMA – „Sen Marudy” / PL

  • Bielsk Podlaski 14.08 (niedziela), godz. 16:00

Spektakl “Sen Marudy” jest interaktywną podróżą, która poprzez zabawy integruje dzieci i pozwala im zrozumieć, że ich zachowanie i aktywność ma duży wpływ na ich życie i otoczenie. Dzięki wykorzystaniu lalek nawet najbardziej zamknięte dzieci łapią kontakt z “bohaterem”. Dzieci wyruszą w podróż wraz z Marudą – postacią, która uważa, że życie jest nudne i nie ma sensu. Nie potrafi znaleźć w nim nic interesującego. Odrabiając pracę domową zasypia, by w snach odbyć niesamowitą podróż. Odwiedzając inne kraje i poznając kultury może przekonać się, że życie ma wiele barw, a także że sam może je kreować. Dzięki wyobraźni bohater przeżywa przemianę. Spektakl dotyka problemów zdrowego stylu życia, otwartości, przyjaźni i siły pozytywnego nastawienia.

Spektakl uczy dzieci aktywnego spędzania wolnego czasu oraz odkrywania świata. Pokaże dzieciom jak można się bawić nie korzystając z tabletów i komputerów.

45 min., plener