Teatr Malutki wywodzi się z łódzkiego Teatru Lalek „Arlekin”. Stworzony przez Małgorzatę Wolańską, aktorkę, reżyserkę i psychologa. Powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie na kameralne spektakle dobrej jakości, które mogłyby dotrzeć bezpośrednio do widza. Małgorzata Wolańska zaprasza do współpracy głównie aktorów z Teatru Lalek „Arlekin”. Teatr Malutki gościł między innymi na:
Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy (2003 r. – wyróżnienie za spektakl Krawiec Niteczka), Międzynarodowych Toruńskich Spotkaniach Teatrów Lalek (2003 r. – nagroda za Krawca Niteczkę), II Festiwalu Teatrów Lalek Katowice Dzieciom 2003, Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Lalek w Olsztynie, Międzynarodowym Festiwalu dla Dzieci MINI POLETJE 2005 w Ljubljanie, V Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek Katowice Dzieciom 2006 (Nagroda za najlepszą rolę kobiecą dla Małgorzaty Wolańskiej), Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Wertep 2015, 2016, Warszawskim Dziecięcym Lecie Teatralnym – cyklicznie, Scenie Letniej w Arkadach Kubickiego – cyklicznie.
Poza tym spektakle Teatru Malutkiego oglądać mogli widzowie w Wiedniu, Salzburgu, Innsbrucku, Linzu, Monachium, Sofii, Warnie, Ljubljanie, Sztokholmie, Luksemburgu a nawet na drugiej półkuli, gdzie grana po portugalsku Bajka Samograjka bawiła widzów w Brazylii, a także w Maroko, gdzie Teatr Malutki reprezentował swoją macierzystą placówkę.

TEATR MALUTKI – „Taka Pchła” / PL

  • Stary Dwór, 28.07 (piątek), 17:00
  • Narew, 29.07 (sobota), 17:00
  • Bielsk Podlaski, 30.07 (niedziela), 16:00
  • Dubicze Cerkiewne, 04.08 (piątek), 16:00
  • Orla, 05.08 (sobota), 15:00
  • Hajnówka, 06.08 (niedziela), 16:00

„Taka Pchła” to spektakl zrealizowany w konwencji teatru przedmiotu. Jego akcja rozgrywa się w kuchni a poszczególne sceny są ilustrowane przy pomocy przedmiotów kuchennych, które stają się bohaterami opowieści i rekwizytami. Spektakl pobudza wyobraźnię dzieci, sugerując, że przy wnikliwym spojrzeniu i odrobinie wyobraźni z przedmiotów codziennego użytku można stworzyć bohaterów różnych opowieści. „Taka Pchła” jest spektaklem przepełnionym dowcipem i radosną zabawą teatralną. Adresowany jest do najmłodszych widzów, choć w zasadzie widzowie w każdym wieku bawią się na nim znakomicie.