Teatr Pantomimy Mimo powstał w 2002 roku.

Założony przez Bartłomieja Ostapczuka jako teatr jednego aktora szybko przekształcił się w zespół. Poszukiwania artystyczne aktorów Teatru Mimo zaowocowały wypracowaniem własnego języka teatralnego, w którym artyści starają się łączyć najważniejsze elementy sztuki kluczowych twórców i reformatorów współczesnej pantomimy.

W teatralnej pracy  poprzez ruch i gest próbują wyrazić esencję uczuć i emocji, nie stroniąc przy tym od odrobiny absurdu. Pragną by przy zachowaniu zasad sztuki pantomimy jedynymi granicami były granice ich wyobraźni.

 

Od 2002 roku teatr zaprezentował 12 premier. Głównymi produkcjami były spektakle sceniczne. Od 2010 roku teatr realizuje również spektakle plenerowe wierząc tym samym, że sztuka  pantomimy jest w stanie w pełni zaistnieć również w innej przestrzeni niż teatralna scena. Spektakle Teatru Mimo znajdują się w stałym repertuarze Teatru Królewskiego w W-wie. Prezentowane są także na festiwalach teatralnych w kraju i za granicą.

Aktorzy teatru związani są Warszawskim Centrum Pantomimy, gdzie od lat doskonalą swój warsztat sztuki współczesnej pantomimy. Występują również gościnnie na scenach teatrów dramatycznych i operowych Warszawy. Teatr Mimo jest jednym z projektów Warszawskiego Centrum Pantomimy, które kreuje oraz wspiera rozwój tej sztuki mimu w naszym kraju.

www.mimowie.pl

TEATR MIMO – „Komedianci” / PL

  • Stary Dwór, 28.07 (piątek), godz. 20:30
  • Narew, 29.07 (sobota), godz. 20:30
  • Bielsk Podlaski, 30.07 (niedziela), godz. 20:00

Widzowie mają okazję powrócić do czasów, w których grupy artystów prezentowały swoje spektakle na ulicach i placach miejskich. Spektakl „Komedianci” jest bezpośrednim nawiązaniem do formy przedstawień jakie miały miejsce przed laty.

Opowiada historię grupy ulicznych artystów, którzy od dawna nie mieli możliwości prezentowania swych umiejętności. Podróżują jedynie z miejsca na miejsce wozem, w którym mieszkają. Pewnego dnia całkiem niespodziewanie pojawiają się widzowie, zaczyna się spektakl. Spektakl, w którym rzeczywistość sceniczna miesza się z ich osobistymi relacjami tworząc zaskakujące sytuacje.

Przedstawienie, w czasie którego na oczach widzów ożywają dawne pasje i dawne miłości. Czy spektakl musi się skończyć? I co tak naprawdę jest prawdziwą rzeczywistością oglądanych artystów?

W spektakl „Komedianci” zostały wplecione odtworzone sceny z legendarnego filmu „Enfants du Paradis” Marcela Carné z 1945 roku. Będzie więc można zobaczyć rodzaj pantomimy, który bardzo rzadko jeśli w ogóle ogląda się na świecie.