Od 27 marca Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka” rozpoczyna projekt edukacyjny „Teatr tu i tam – cykl warsztatów teatralnych w województwie podlaskim”.

Skierowany jest do dzieci i młodzieży z Podlasia a dokładnie z miasta Kolno.

Termin realizacji: 27.03.2017 – 23.06.2017

WARSZTATY TEATRALNE: 11 zajęć x 45 min. w ciągu 3 miesięcy

Warsztaty lalkarskie będą odbywać się pod opieką animatorów: Olesie i Stanislava Voitsekhovskyich – instruktorów, profesjonalnych aktorów sztuki lalkarskiej. Instruktorzy zapoznają uczestników z różnymi rodzajami lalek, pokażą  im przykładowe lalki i sposoby ich animowania. Następnie przedstawią techniki tworzenia kukiełek, omówią i dobiorą materiały do tego niezbędne.

Powstaną lalki typu kukiełki – najprostsze, ale też i najbardziej lubiane przez dzieci. Dzieci będą też pracować nad tekstem – lalki powstaną do określonej  historii, bajki, którą wspólnie z prowadzącym wybiorą i stworzą. Działania zakończy się mini pokazem, by dzieciom dać satysfakcję, a rodzicom chwile radości i dumy ze swoich pociech.

WYKŁADY MULTIMEDIALNE O TEATRZE: 14 wykładów x 60 min. w ciągu 3 miesięcy

Uczestnicy zapoznają się z sylwetkami najwybitniejszych współczesnych polskich i światowych artystów oraz omawiane będą klasyczne i współczesne sztuki teatralne. Spotkania te mają na celu wdrożenie młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Zajęcia multimedialne są syntezą wątków historycznych, obyczajowych łączonych ze sztuką malarstwa, muzyki. Wszystkie omawiane przez pryzmat tradycji i współczesności teatralnej.

Projekt realizowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka” Policzna 40, 17-250 Kleszczele

Tel: 513 172 746, e-mail: biuro@a3teatr.pl


logo_wp_pole_ochronne1
logo-pocztowkalogo-wertep