Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Hajnowskiego Domu Kultury na spektakl Teatru A3 pt. „Plan Lekcji”
22 października 2016 godz. 17:00, sala kolumnowa HDK.
WSTĘP WOLNY!

Znajdź nas na Facebook

O spektaklu:
Trzech dorosłych mężczyzn po latach ponownie znajduje się w szkole. Siedząc w kantorowskich ławkach uczestniczą w znanych wszystkim lekcjach – biologii, gimnastyki… Wykorzystując najprostsze rekwizyty – jabłka, balony, książki – bawią się w przywoływanie młodzieńczej, szkolnej beztroski.

Szkoła jest w tym spektaklu metaforą wszystkich doświadczeń, które nas formują. A może deformują?
Zabawa w wycieczkę w przeszłość jest i śmieszna i nostalgiczna i smutna.
Szkoła to przecież także terytorium codziennych walk emocji, zakazów, rozkazów, strachów i fobii.
Szkolna ława nie jest idealną krainą dzieciństwa, ale miejscem gdzie wszczepiania fobie. To w niej dotykają nas pierwsze miłości, szaleństwa, okrucieństwa i traumy kolegów.
Odgrywana bez słów historia, ukazywana w kolejnych obrazach-wspomnieniach – zamknięta jest w trzech szkolnych ławkach – obszarach zwykłych czynności i sztubackich żartów.
Aktorzy uczą się i żyją oddzielnie, pochłonięci własnymi wspomnieniami i tylko na chwilę przebiegają wąskimi pomostami do sąsiedniej ławki – szkolnej pułapki.
W niej knują, łobuzują, rozśmieszają, przeżywają rozterki i porażki, dzielą się wspólną kanapką – kreują historie celebrując precyzję sztuki aktorskiej w geście i sytuacji.
Kojarzona z Kantorem szkolna klasa w „Planie lekcji” ożywa śmiechem wariata i mnogością kolejnych obrazów – wspomnień – szkolnych historyjek, lekkich i sentymentalnych, ale i gorzkich w smaku.

O grupie:
A3Teatr został założony w 2009 roku. Jego korzenie sięgają jednak 20letniej tradycji twórczości teatralnej Darka Skibińskiego – lidera A3Teatr, aktora i reżysera, współzałożyciela Teatru Cinema i Stowarzyszenia Kulturalnego „Pocztówka”, dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WERTEP.
Teatr korzysta z najlepszych europejskich doświadczeń teatralnych. Łączy style największych twórców teatru XX wieku. W nowy wiek wchodzi z własną charakterystyczną stylistyką.
A3Teatr tworzą profesjonalni aktorzy wykształceni w najlepszych szkołach teatralnych, z dużym doświadczeniem scenicznym i wokalnym oraz pasjonaci teatru. A3Teatr ma w repertuarze 11 spektakli, które są stale grane w Polsce i na świecie. Do tej pory prezentowane były w 14 krajach Europy i na Tajwanie. Realizuje spektakle na zlecenia Biura Promocji Miasta Warszawy oraz polskich regionów i województw. Wielokrotnie reprezentował Polskę:, np. w Europejskim Parlamencie Unii Europejskiej, na Expo.
A3Teatr tworzy spektakle plenerowe i salowe, spektakle kameralne i duże widowiska plenerowe.

Spektakl jest częścią Projektu ”Świadomie Aktywni – międzypokoleniowe zajęcia w obszarze kultury i sztuki”, który dofinansowano ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach realizacji Rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych.

asos_logo_ai-01male-1