Od poniedziałku pod kierunkiem Deborah Hunt trwają intensywne warsztaty tworzenia masek. Wolontariusze poznają techniki plastyczne prosto z Portoryko!
Finalnym efektem warsztatów będzie parada pt. „DANCE MACABRE”

Deborah Hunt specjalizuje się w budowie i teatralnym wykorzystaniu masek i marionetek oraz obchodzi 45 lat tworzenia i prezentacji oryginalnych prac teatralnych. Współpracowała z różnymi grupami jako artystka i pedagog w Nowej Zelandii, USA, Anglii, Japonii, Meksyku, Gwatemali, Salwadorze, Nikaragui, Las Islas inglesas de Barlovento, Puerto Rico, Argentynie, Hiszpanii, Danii, Serbii, Noruega, Australii, Wenezueli, Kubie, Singapurze, Włoszech, Jordanii, Ekwadorze, Taiwanie, Kolumbii, Korei i Brazylii.
Założyciel i Dyrektor MASKHUNT MOTIONS. Pochodzi z Nowej Zelandii mieszka w Puerto Rico od 1990 roku. Współpracuje co roku z Odin Teatret w Danii, jest członkiem Magdalena Project i jest założycielem festiwalu marionetek Titeretady w Puerto Rico. Pracuje nieprzerwanie, aby rozszerzyć granice występów z użyciem masek i marionetek dla dorosłych.